Wczytuję dane...
Prawo do odstąpienia od umowy


Prawo odstąpienia od umowy przez klienta.
 

§1

Zgodnie z ustawą z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 nr 827) konsument (klient) może odstąpić od umowy bez podania przyczyny, składając w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania towaru stosowne oświadczenie na piśmie (wzór pisma znajduje się w wiadomości e-mail wysłanej podczas realizacji zamówienia, w przesyłce z zamówionym towarem oraz na dole tej strony informacyjnej).
Aby przyspieszyć realizację zwrotu prosimy kontaktować się poprzez dostępny adres e-mail lub nr telefonu w naszym serwisie. 

 

§2

Do zachowania powyższego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem, najlepiej za potwierdzeniem odbioru.

 

§3

W przypadku skorzystania przez Klienta z prawa odstąpienia od umowy zakupiony  towar należy odesłać niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty wysłania oświadczenia.

 

§4

Zwracany towar i dołączone do niego akcesoria nie mogą nosić śladów używania, nie mogą również zostać odesłane w stanie pogorszonym.

 

§5

Wraz ze zwracanym towarem należy odesłać dowód zakupu oraz wszystkie bezpłatne produkty i dokumenty dołączone do zwracanego towaru. Wyjątek stanowi sytacja, gdy nie są odsyłane wszystkie zamówione produkty, wtedy dodatki i gratisy nie muszą zostać zwrócone. W tej sytuacji dowód zakupu musi zostać zwrócony, klient powinien wykonać kopię dowodu zakupu i pozostawić go u siebie.
 

§6

W przypadku odstąpienia Klienta od umowy dokonamy zwrotu płatności dotyczących towaru w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania oświadczenia (możemy się wstrzymać ze zwrotem płatności do czasu otrzymania zwróconego towaru) na konto wskazane przez Kupującego w oświadczeniu o odstąpieniu od umowy.

 

§7

Sklep nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem, bez wcześniejszej konsultacji z obsługa sklepu.

 

§8

Zwrot towaru odbywa się na koszt Klienta.

 

§9

Towar zwracany w powyższym trybie należy przesłać na adres sklepu:

PożarPoż Jarosław Wardzyński
Ul. Domaniewska 22 lok. 3
02-672 Warszawa 

 

§10


Jeżeli klient zamówi towar, który zostanie wykonany pod zamówienie tj. zostanie dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta, wówczas nie można odstąpić od umowy na warunkach w/w.


§11

W tym miejscu mogą Państwo pobrać formularz zwrotu towaru w formacie PDF lub DOC:

 
PożarPoż - Formularz zwrotu towaruPożarPoż - Formularz zwrotu towaru PDF